bravetürk kullanıcı kılavuzu – braveturk
"bravetürk" ve blog sayfası "cesur" henüz kuruluş ve test aşamasındadır. platformun brave kullanıcıları tarafından sahiplenilmesi halinde kurallar 1. nesil yazarlarca belirlenecektir.

Bravetürk; türkiye'deki brave kullanıcılarını bir araya getirmek ve globalde türk kullanıcılarının etkinliğini arttırmak amacıyla BAT elçilik programı kapsamında kurulmuştur. BAT elçilik programı, global BAT topluluğuna bağlı gönüllü çalışma grubudur. platformun brave software ile doğrudan bağlantısı yoktur. platformda brave haricinde 3. taraf firmalara ait reklam ve sponsorlu içerikler yer almayacaktır.

Platform, türk kullanıcıların aşina olması sebebiyle sözlük formatında kurulmuştur. Platformun kuruluş aşamasında zarar görmemesi adına 1. nesil yazarlar için aşağıdaki kullanım şartları geçerlidir:

platformda; hukuka aykırı, artı 18 içerikli, telif hakkı içeren, tanıtım ve referans linki barındıran, küfür ve hakaret içeren, dini ve milli değerleri aşağılayan, topluluk içerisinde ayrışma yaratacak her türlü siyasi söylem, tanım, yorum, propaganda ve troll paylaşımlar yapılması yasaktır.

#cesur türkler kanalına sadece milli mücadele dönemi kahramanlarımız eklenecektir.

platformda yer alan içeriklerin doğru ve güncel olduğu garanti edilmemektedir ancak bravetürk yazarlarından; bilgi, birikim, fikir ve kabiliyetleri ölçüsünde azami özen göstererek faydalı içerikler oluşturmaları beklenmektedir.