sony walkman nw-ws623 – braveturk
sony'nin sporcu walkmani. benim için parasının hakkını sonuna kadar veren ürünlerden bir tanesi oldu.

havuzda, denizde, yürürken ve bisiklet sürerken kullandım. daha önceden yine sony'nin nwz-w273s modelini kullanmıştım. o ürüne ilave özellikler bluetooth ve dış ortam sesini içeri verme özelliği çok çok iyi. bisiklet sürerken korna seslerini duymadığım için eski walkman'imde müzik dinlemek problem oluyordu. bu walkman'de dış ortamdan gelen uyarıcı sesleri yeterli ölçüde duyabiliyorsunuz. bluetooth özelliği de epey verimli. yeni şarkılar dinlemek için mp3 yüklemekle uğraşmamak büyük kolaylık. kulaklık denizde ve havuzda kulağa su kaçmasını da engellliyor. su altındayken müzik dinlemek ise aşırı keyifli. her iki ürünle de defalarca tatlı- tuzlu suya girdim çıktım. her ikisinde de hiçbir sorun yaşamadım.

bu tarz ürünleri uzun süre kullanmak kulağa zarar verdiği için üründen yüksek ses beklemeyin. sınırlamışlar belli ancak yine de ses seviyesi spor yaparken gaza getirecek kadar yeterli. ses kalitesi de başarılı.

bu ürünü aynı zamanda telefonda konuşmak için de düşünüyorsanız o kısım biraz hayal kırıklığı yaratabilir. sesiniz karşı tarafa pek gitmiyor.

Son bir uyarı. ürünü alırsanız kulağınıza uygun silikon ucu takmaya ve kulaklığı takıp çıkartırken yavaş davranmaya özen gösterin. zira bir kişinin kulak zarı kulaklığı çıkartırken hasar görmüş. ekşi'de yazmışlar. tahminim takması gerekenden daha büyük bir silikon uç taktı ve kulaklığı ani bir hareketle çıkardı. o da şırınga etkisi yarattı.

özetle eksileri artıları böyle.